مبانی حقوق بین الملل

 

با سلام:

((معرفی کتاب))


"حقوق بین الملل ارتباطات" در زمینه مبانی حقوق بین المللی ارتباطات و اثر میثم آرایی درونکلا است. در شکل گیری نظم نوین ارتباطات، حقودانان نیز نقش بسزایی......

ایفا نموده و ارتباطات بین انسان ها را از منظر حقوقی در گستره داخلی و بین المللی مورد کنکاش و ارزیابی قرار داده اند، از اینرو با پیدایش عناوینی چون ارتباطات و اطلاعات، حقوق ارتباطات نیز پا به عرصه وجود نهاده است. همچنین با فراگیر شدن ارتباطات و نیز جهانی شدن آن، حقوق داخلی توانایی پاسخگویی مسائل جدید را ندارد ، بر این اساس سازمان¬های بین المللی دولتی در سطح جهانی و منطقه ای، اقدام به ضابطه¬مند کردن این حوزه نموده و با استفاده از ظرفیت های حقوقی و اجرایی در سطح ملی کشورهای عضو، سعی در بهبود وضع فعلی حاکم بر ارتباطات و اطلاعات دارند. موضوعات مربوط به عناصر ارتباط (عنصر منتشره، عنصر دریافت کننده و عنصر ناظر ) اصلی ترین موضوعات این اثر است که مولف سعی کرده است با توجه به اهمیت ارتباطات در حقوق بین الملل به آن بپردازد.
چاپ اول این اثر در 216 صفحه با قیمت 60000 ریال در چاپخانه انتشارات سروش به چاپ رسیده است.
لازم به ذکر است این کتاب در زمینه مبانی حقوق بین المللی ارتباطات با مقدمه دکتر عباسعلی کدخدایی (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی) و با اعلام نظر دکتر محسن اسماعیلی (رئیس و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق و عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی) و همچنین با کمک های بی دریغ دکتر امیرحسین رنجبریان (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) به چاپ رسیده. همچنین امتیاز این کتاب ارزشمند توسط موسسه سروش که ارگان زیرمجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد خریداری شده و به مرحله چاپ رسیده.
اگر به دنبال تحقیق در باب مفاهیمی چون : معنی و مفهوم ارتباطات , عناصر یک ارتباط , حق ارتباط , حق آزادی ارتباطات , اخلاق اطلاعاتی , صلاحیت اشخاص برای برقراری ارتباطات و در مجموع , هر موضوعی که مربوط به ارتباطات باشد می گردید این کتاب یک کتاب ایده آل است.

با سپاس از سرکار خانم ملول

/ 2 نظر / 38 بازدید
فرحناز زارع

باسپاس فراوان از دوستان خوبم سرکارخانم ملول و جناب آقای اکپرپور بابت زحمات بی دریغتان.(درود برشما)

همکلاسی

با سلام وخسته نباشید.خواستم بدونم کتابی که براحقوق بین الملل معرفی کردید مرجع است.وبرای منبع امتحانیست.باتشکر